Konserwacja podwozia

Konserwacje podwozia wykonujemy tylko sprawdzonymi produktami wiodących marek!

konserwacja podwozia w samochodzie

Konserwacja podwozia pojazdów w Krakowie

Zajmujemy się kompleksowo usługą konserwacji podwozia w samochodach osobowych jak i ciężarowych.
Konserwacja podwozia to skuteczne zabezpieczenie pojazdu przed korozją, znacząco przedłużające żywotność naszych samochodów. Konserwujemy samochody wieloletnie oraz te które dopiero opuściły salon. Nasze wieloletnie doświadczenie umożliwia nam wykonanie usługi w sposób wysoce profesjonalny.

Zaufało nam już wielu kierowców gdyż w wykonywaną usługę wsadzamy maksimum staranności i rzetelności.

Firma jest nowocześnie wyposażona i posiada specjalistyczne zaplecze, które pozwala nam wykonywać usługę konserwacji podwozia w pełni profesjonalnie. Współpracujemy z dealerami oraz serwisami samochodowymi.

Czas wykonania konserwacji podwozia w samochodzie osobowym to około 3 dni, natomiast w przypadku samochodu ciężarowego to około 4 dni.

Konserwacje podwozia wykonujemy produktami firm:

Valvoline, Noxudol, Henkel, Würth, Novol, Motip, Waxoyl, Dinitrol, 3M, K2, Bitgum oraz Boll.

Środki których używamy są środkami nowej generacji, posiadają doskonałe właściwości antykorozyjne i wygłuszające, w odróżnieniu od najtańszych produktów po wyschnięciu cechują się estetycznym wyglądem, szybkim schnięciem oraz niską intensywnością zapachową.

Dzięki zastosowaniu takich środków, możemy być spokojni że podwozie naszego samochodu będzie należycie chronione przed korozją, a sam wygląd pozostanie estetyczny przez długi czas.

Usługa wykonywana jest na podnośnikach kolumnowych, dzięki czemu w przeciwieństwie do klasycznego kanału mamy możliwość dokładnego zakonserwowania podwozia, również w miejscach trudno dostępnych.

Firma dysponuje urządzeniami nadmuchowymi umożliwiającymi dokładne osuszenie podwozia pojazdu nawet w wilgotne i chłodne dni, umożliwiając tym samym rzetelne wykonanie konserwacji podwozia.

Oferujemy możliwość wynajęcia samochodu zastępczego dla klienta.

Konserwacja podwozia

Konserwacja podwozia skutecznie zabezpiecza nam pojazd przed rdzą i środkami sypanymi zimą głównie solą!

Dlaczego warto konserwować pojazd u nas.

Skutecznie zabezpieczamy pojazdy najlepszymi środkami. Nie tylko konserwujemy pojazd ale oczyszczamy istniejące ogniska korozji i odpowiednio je zabezpieczamy. Konserwację podwozia przeprowadzamy bardzo dokładnie i starannie ponadto w profilach zamkniętych przy użyciu specjalistycznego sprzętu również rozprowadzamy środek konserwujący. W procesie konserwowania pojazdu zabezpieczamy karoserię, elementy mechaniczne układ hamulcowy i wydechowy.
Konserwacja podwozia wizytówka

Proces wykonywania usługi konserwacji podwozia w naszej firmie:

ETAP 1
Demontaż plastikowych osłon, mycie podwozia.

Pojazd jest podnoszony na podnośniku kolumnowym, zostają zdemontowane koła, wszelkie elementy plastikowe osłaniające podwozie, nakładki progowe oraz plastikowe, materiałowe nadkola samochodu. W zależności od konstrukcji pojazdu w którym wykonywane są prace, wydech jest demontowany lub zabezpieczany tak aby nie został napylony środkami konserwującymi oraz nie utrudniał w wykonywaniu dalszych prac. Niezależnie od stopnia zabrudzenia, podwozie pojazdu jest myte ciśnieniowo specjalistycznymi preparatami chemicznymi w celu usunięcia błota, piasku, soli oraz wszelkiego rodzaju smarów i olejów. Mycie chemiczne jest niezbędnym elementem przygotowania podwozia do kolejnych etapów usuwania korozji.

ETAP 2
Dokładne osuszenie podwozia.

Kolejnym etapem jest dokładne osuszenie podwozia samochodu za pomocą sprężonego powietrza oraz urządzeń nadmuchujących gorące powietrze. Po osuszeniu mechanicznym samochód pozostawiany jest w suchej i ogrzewanej hali na około 12 godzin w celu całkowitego wyschnięcia i pozbycia się wilgoci. W okresie zimowym używamy specjalnych dmuchaw przyśpieszających ten proces.

ETAP 3
Usunięcie ognisk korozji. Przygotowanie do napylania.

Przed przystąpieniem do napylania podwozia środkami konserwującymi, umyte podwozie trzeba oczyścić z korozji. Do oczyszczania podwozia stosowane są dwie metody, piaskowanie bądź czyszczenie mechaniczne polegające na dokładnym oczyszczeniu ognisk korozji urządzeniami pneumatycznymi umożliwiającymi dotarcie nawet w trudno dostępne miejsca. Następnym etapem jest chemiczna neutralizacja rdzy polegająca na napyleniu podwozia samochodu środkami odrdzewiającymi. Po zastosowanych preparatach podwozie samochodu pokrywane jest podkładem antykorozyjnym.

ETAP 4
Napylenie podwozia środkami konserwującymi.

Za pomocą specjalnych dozowników, dyszy oraz pistoletów ciśnieniowych, które umożliwiają dostęp do najtrudniej dostępnych miejsc, pojazd jest zabezpieczany środkami do konserwacji podwozia. Zabezpieczane jest całe podwozie pojazdu, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc w których wcześniej występowały ogniska korozji, zgrzewów i spawów. Na cale podwozie nakładane są około trzy warstwy konserwacji tak aby grubość powłoki była odpowiednia, nie za gruba nie za cienka. Po zakończeniu napylania, podwozie samochodu zostaje pozostawiony do całkowitego wyschnięcia. Polecamy również usługę zabezpieczenia profili zamkniętych występujących w progach, drzwiach, błotnikach oraz klapie bagażnika. Do tych miejsc aplikuje się specjalistyczne środki na bazie wosku doskonale zabezpieczające przed działaniem wody, soli oraz wilgoci. Wnętrza profili zamkniętych zabezpieczamy przy użyciu profesjonalnego sprzętu umożliwiającego dokładne rozprowadzenie środka konserwującego.

ETAP 5
Montaż plastikowych osłon, prace końcowe.

Po zakończonych wszystkich czynnościach związanych z napylaniem podwozia samochodu środkami do konserwacji, w pojeździe montowane są uprzednio zdemontowane plastikowe elementy osłaniające podwozie, nakładki progowe oraz nadkola. W przypadku wystąpienia w samochodzie jednorazowych plastikowych spinek służących do zamocowania wyżej wspomnianych elementów wymieniane są one na nowe, tak aby spód samochodu był kompletny i finalnie wyglądał tak samo jak w dniu opuszczenia fabryki. Na koniec pozostaje montaż kół oraz kontrola wykonanej usługi. Klient po wykonanej usłudze konserwacji podwozia dostaje od nas pisemną gwarancję.

Klient po wykonanej usłudze konserwacji podwozia dostaje od nas pisemną gwarancję.

Poleć nas  znajomym!

DobregoPasterza8.pl

+48 888 080 300 lub 12 412 19 44

Profesjonalna konserwacja podwozia, montaż haków holowniczych oraz serwis układów wydechowych.
Auto szyby sprzedaż i montaż.

Partnerzy

Współpracujemy tylko ze sprawdzonymi markami